Fazowanie i szlifowanie szkła, fazowanie luster

 

Fazowanie szkła i luster


Proces fazowania polega wytworzeniu na krawędzi szklanej tafli szerokiej fazy, inaczej ujmując w wyniku tego procesu następuje załamanie powierzchni szkła, dzięki czemu osiągamy niezwykły i przykuwający uwagę rezultat wizualny. Płaszczyzna załamująca światło na szlifie fazy nadaje elementom szklanym bardzo elegancki i stylowy wygląd.

Fazowanie szkła najczęściej stosuje się jako element ozdabiający szkło wykorzystywane w wystroju wnętrz, znajduje ono zastosowanie w przypadku luster, przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz ściankach działowych, a także innych składnikach, w których liczy się niepowtarzalny efekt końcowy.


Formy fazowania szkła i luster


Precyzja w wykonaniu fazowania i walory estetyczne, a także możliwość zastosowania tej metody na różnych typach szkła (np. na szkle bezbarwnym, refleksyjnym, antisol) sprawiają, że efekt ten jest niezwykle pożądany oraz z powodzeniem wykorzystywany w przemyśle meblarskim.

Proponujemy Państwu wykonanie fazy o różnych szerokościach na lustrach i szkle. Realizujemy również zamówienia na fazowanie po obu stronach szkła, a także fazy podwójne (o dwóch różnych płaszczyznach załamania).


Chcesz zamówić fazowanie lub szlifowanie? Skontaktuj się z nami!


POWRÓT